Yangın Eğitici Eğitimi Sertifika Programı

yangin-egitimi

Yangın Eğitici Eğitimi Sertifika Programı

6331 sayılı İSG kanunu, Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik ve İşyerlerinde Acil Durumlar Hakkında Yönetmelik gereği, işletmede çalışan ilgili personellerin zorunlu olarak alması gereken 1 günlük genel yangın eğitimlerini verebilecek yetkinliğe sahip, yangın müdahale planı yapabilecek ve uygulayabilecek, yangın önleme, yangın söndürme, yangın söndürme araç ve gereçlerini tanıtıp kullanmasını öğretebilecek, ekiplerin görev ve çalışma şekillerini öğrenerek ekiplere aktaracak yıllık yangın tatbikatı uygulamalarını yaptırabilecek yangın eğiticisi yetiştirmektir.

Kimler Katılabilir: Kamu ve özel kurumlarda en az 1 yıl tecrübeli;

  •         İSG uzman ve uzman adayları
  •         TMGD ve TMGD adayları
  •         İtfaiyecilik ve İSG ön lisans bölüm mezunları
  •         Formen, usta ve ustabaşı
  •         İşyerlerindeki çalışan temsilcileri ve destek elemanları
  •         En az lise mezunu olup yangın güvenliği konusunda çalışmış tecrübeli çalışanlar

Eğitim İçeriği: Yanma ve oluşumu, endüstriyel yangınlar, yangın söndürme sistemleri ve Çeşitleri, yangın alarm sistemleri, tahliye yöntemleri, portatif yangın Sündürme araçları ve kullanımı, yetişkin eğitimi ve özellikleri, eğitimde ölçme ve değerlendirme.

Eğitim Süresi: Eğitim süresi 45 saattir. 4 gün uzaktan eğitim ve 1 gün teorik ve uygulamalı eğitim olarak verilecektir.

Eğitim Tarihleri: Firmamızdan Sorunuz

Son Başvuru Tarihi: Firmamızdan Sorunuz

Eğitimin Yeri: Eser Akademi

Eğitim Ücreti: Firmamızdan Sorunuz

Eğitim sonunda çoktan seçmeli bir sınav yapılacak ve sınavdan 70/100 puan ve üzerinde alanlar “Yangın Eğitimi Eğiticisi Sertifikası” almaya hak kazanacaktır.

Bizlerle bilgi@eserakademi.com e-posta adresinden veya 0533 400 19 39 nolu telefondan irtibata geçebilirsiniz. Ekip arkadaşlarımız sizlere iş yerinizin durumu ile alakalı sorular soracak ve fiyat teklifi sunacaktır.